Popüler Poker Oyunları

Poker oyunları, iskambil destesi ile oynanan köklü oyunlardır. Burada eğlenirken keyifli bir deneyim yaşayabilirsiniz. Peki, popüler poker oyunları nedir ve nasıl oynanır? Konu ile ilgili merak edilenlerin her birine yazımız da yer verilmiştir. Siz de hemen detayları öğrendikten sonra üyeliğinizi oluşturarak, popüler poker oyunları ile yüksek heyecanı hissedin! 

Bayşanslı
Bayşanslı

Popüler Poker Oyunları Nedir?

Popüler poker oyunları dediğimiz zaman karşımıza birçok seçenek çıkacaktır. Bu seçeneklerin her biri, yüksek kazanç oranları ile beraber bulunuyor. Popüler olmasındaki temel etmen, budur. Eğer ki siz de tercih ettiğiniz platformda poker oyunları ile eğlenirken kazancını artırmak istiyorsanız, yatırımlarınızı bu doğrultuda oluşturmanız önemli. Üyeliğinizi oluşturmadan herhangi bir yatırım yapmanız, kabul edilmez. 

Ruski Poker Nasıl Oynanır?

Ruski poker oyunu, popüler poker oyunları denildiği zaman karşımıza çıkan seçenekler içerisindedir. Buradan tüm oyuncular, birbirlerinin kartlarını görebilir. Kart sıralaması diğer bilinen pokerler de olduğu gibi aynıdır. Fakat 3 kart, diğer pokerlerden farklıdır. 

  • Oyunu başlatmak adına, ödeme yapılır. Kasa kendine 5 kart daha alır ve bir tanesini açar. 
  • Oyunda as kartı yüksek değerdir. Fakat kişiler bunu 1 değerinde de kullanabilirler. İskambil destesi ile oynanmaktadır. Kasa en son elinde bulunan kartların hepsini açar. 
  • Kasanın eli, oyuncuların elinden iyi ise kasanın kazandığı anlamına gelir. Oyuncunun eli kasadan iyi ise kasa kazanır ve oyuncunun eline bağlı olarak kazanç elde eder. 

Ödeme oranları, diğer bilinen poker oranları ile benzer niteliklere sahiptir. 

Popüler Poker Oyunları
Popüler Poker Oyunları

Zygna Poker Nasıl Oynanır?

Popüler poker oyunları içerisinde en bilinenlerden bir tanesi, zynga poker oyunudur. Oyuna başlamak için ilk olarak oyuncunun giriş bahsini yatırması gerekir. Giriş bahsi yatırıldıktan sonra soldan sağa olacak doğrultuda, kartlar dağıtılmaktadır. Masa da ayrıca 5 kart açılmaktadır. 

  • Kartlar dağıtıldıktan sonra oyuncu isterse, bahsini artırabilmektedir. İsterse aynı bahiste kalabilmektedir. Her oyuncu sırası geldikçe elindeki kartları değiştirme imkânına sahip! Bir kere kart değiştirme işlemi yapıldıktan sonra başka kart değiştirme işlemi kesinlikle mümkün değildir. 
  • Oyunu kazanmak istediğinizde çok iyi bir kart dizilimi mümkün olmamaktadır. Aynı zamanda blöf yaparak kazanmanız, söz konusu olmaz. Avantajlı hediyelerle karşımıza çıkabilen bir oyun! Fakat burada site tercihi önemli.
Açık Ve Kapalı Poker Nasıl Oynanır?

Açık ve kapalı poker, iki farklı doğrultuda oynanmaktadır. Aynı zamanda açık poker oyunda, isminden anlaşılacağı üzere kartlar açık şekilde bulunmaktadır. Fakat kapalı pokerde kartlar görülmemektedir. 

  • Kartlarınız açık pokerde, 3 adet değiştirme hakkına sahipsiniz. Kapalı pokerde ise oyuna giriş yapıldığı zaman her oyuncuya, 5 adet kart kapalı şekilde verilmektedir. Bu kartları yalnızca oyuncu görebilmektedir. Harici bir görme hakkı mevcut değil. 
  • 3 adet kart değiştirme hakkı bulunmaktadır. Değiştirilen kartlar yine aynı şekilde kapalı verilmektedir. Ve kapalı alınır. Kart değişimi yapıldıktan sonra tekrardan kart değişimi yapılmamaktadır. 

Popüler poker oyunları içerisinde hem eğlenceli, hem de stratejik olması ile ön plana çıkıyor.

Sık Sorulan Sorular

Popüler poker oyunları her zaman kazandırır mı? Popüler poker oyunlarının her zaman kazandırması ya da her zaman kaybedeceğiniz gibi bir durum mümkün değildir. Şansa dayalı oyunlar olarak bulunmaktadır. 

Popüler poker oyunlarında hamleler ne zaman uygulanmaktadır?Popüler poker oyunlarında hamleler ya da herhangi bir strateji, oyunun ortalarına doğru uygulanmalıdır. Fakat ilk başta uygulayacağınız taktikte size destek olur. 

Popüler poker oyunlarında diğer oyuncuların stratejileri uygulamak anlaşılmakta mıdır?Popüler poker oyunlarında canlı atmosferde bulunduğunuz takdirde yapacağınız stratejiler ve hamleler, diğer oyuncularla benzerlik gösterirse anlaşılmaktadır.